Hliníkové dvere, ktoré získali German Design Award 2019

Odborná porota German Design Award 2019 posudzovala 5400 prihlásených exponátov. Medzi nimi vo svojej kategórii zvíťazilo riešenie dymotesnosti a protipožiarnej ochrany dverí Schüco FireStop.

„Tento systém je pozoruhodný svojou mimoriadnou všestrannosťou, a to aj počas používania. Skutočnosť, že technické prvky sú neviditeľne integrované do rámu, dverí prinášajú štýlový a inteligentný vzhľad. Perfektný produkt, v ktorom sa s dokonalým umeleckým vzhľadom spája funkčnosť, bezpečnosť a dizajn,” píše sa v hodnotení poroty, ktorá takto opísala Schüco FireStop ADS 90 FR 30 a ADS 76.NI SP.

Kľúčovou súčasťou požiarnej ochrany dverí je inovatívna vo falci otvorená jednokomorová geometria profilu. Vďaka priekopníckej štruktúre systému je možné flexibilne zmeniť komponenty bez veľkého úsilia, a to aj počas prevádzky. Je tiež možné nahradiť technológiu uzamykania napr. z uzatvárania v jednom bezpečnostnom bode na uzatváranie vo viacerých bezpečnostných bodoch alebo dodatočné vložiť káble na elektrifikáciu dverí. Prípadne kedykoľvek doplniť príslušenstvo odolné proti vlámaniu.

Okrem toho je technológia tvaroviek integrovaná do profilu, pričom skryté zámky dverí a závesy dverí vytvárajú čisté línie a úzke profilové šírky. Značnou výhodou systému je jeho presvedčivá hospodárnosť: Vysoký stupeň predzhotovenia v dielni spolu s racionálnou montážou zaručuje jednoduché, rýchle a bezpečné zabudovanie na mieste v objekte.

Ďalšie špičkové dvere nájdete v showroome Schuco na Tomášikovej 19 v Bratislave. Sú vybavené systémom DCS (Door Control System) s dotykovým displejom a so snímačom odtlačku prsta. DCS sa vyznačuje vysokou funkčnosťou a individuálne voliteľnými modulmi. Tento systém ovládania dverí je jedinečný svojou kombináciou kontroly oprávnení vstupu, dverovej komunikácie a zabezpečenia únikových dverí s jednotným a nadčasovým dizajnom. Moduly sú zabudované do profilu dvier s ktorým lícujú. Charakteristický je vysoko kvalitný povrch z čierneho skla. Zaklapávacia technika umožňuje bezproblémovú a rýchlu montáž všetkých komponentov. Spolu s riešením Schüco ADS 90.SI SimplySmart Design Edition získalo toto riešenie ceny “Red Dot: Product Design Award 2017” a „German Design Award 2018 Gold“

Zdroj a foto: Schüco International KG